to be defined by country

Naše certifikáty

Už od roku 2012 nájdete v našom sortimente BIO produkty, ktoré sú bez chemických postrekov, priemyselných hnojív, rastových stimulátorov, konzervačných látok a genetickej modifikácie. Podporujeme etický obchod a šetrné poľnohospodárske postupy s cieľom minimalizovať škodlivé účinky na životné prostredie a človeka. Takisto spolupracujeme s medzinárodne uznávanými organizáciami.

 

BIO

Výrobky pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Pri ich pestovaní neboli použité chemické prostriedky, priemyselné hnojivá ani rastové stimulátory, neboli geneticky modifikované a neobsahujú konzervačné látky. Pri pestovaní poľnohospodárskych kultúr sa zodpovedne využívajú prírodné zdroje, ako je voda a pôda, rešpektujú sa systémy a prirodzené cykly prírody.

Das Fairtrade

Je spôsob obchodu, ktorý poskytuje farmárom či remeselníkom z rozvojových krajín možnosť dostať za svoju prácu spravodlivú odmenu a zabezpečiť si tak dôstojné živobytie.

FSC

Je certifikácia, ktorá zákazníkom zaručuje, že produkt označený touto značkou pochádza z udržateľného lesného hospodárstva.

MSC

Je rybolov šetrný k životnému prostrediu. Marine Stewardship Council (MSC) sa dlhodobo usiluje o rybolov zohľadňujúci ochranu životného prostredia, ale aj o rozumné hospodárenie so zásobami rýb.

UTZ

Je globálny program rozvoja trvalo udržateľného pestovania kakaa, kávy a čaju. Cieľom programu je vzdelávanie pestovateľov v oblasti optimálnych poľnohospodárskych
postupov, ako aj zavádzanie profesionálnych a trvalo udržateľných metód pestovania tak, aby plodiny dosahovali najvyššiu kvalitu.