Lidl má na Slovensku už 152 predajní

Najnovšia predajňa diskontu sa nachádza v Moste pri Bratislave, ďalšiu otvorí 30. septembra v rámci Nivy centrum

20.09.2021 08:00:00 | Bratislava

152 predajní

Lidl má na Slovensku už 152 predajní

 

Najnovšia predajňa diskontu sa nachádza v Moste pri Bratislave, ďalšiu otvorí 30. septembra v rámci Nivy centrum

 

Od pondelka 20. septembra sa predajňa potravín Lidl nachádza už aj v Moste pri Bratislave. Ide v poradí o 152. predajňu diskontného reťazca na Slovensku a piatu otvorenú v roku 2021. Lidl tento rok otvoril predajne aj v Bardejove, Poprade, Košiciach a Tornali, aktuálne sa nachádza v 93 slovenských mestách a obciach. Ďalšia Lidl predajňa pribudne vo štvrtok 30 septembra v rámci otvorenia bratislavského Nivy centra.

Pri príležitosti otvorenia novej predajne Lidl tradične podporuje žiakov blízkych základných škôl. V Moste pri Bratislave ide o Základnú školu Milana Rastislava Štefánika na Športovej ulici. „Veľmi pekne ďakujeme za možnosť zúčastniť sa tohto projektu. V súčasnej situácii je pre naše školstvo, našu školu každá pomoc vítaná a potrebná ako soľ. Veľmi si to vážime,“ povedal Ladislav Peciar, riaditeľ spomenutej školy. Výšku podpory v rámci projektu Vás nákup = Veľká pomoc môžu ovplyvniť priamo zákazníci – diskont venuje 1 € na nákup IT vybavenia pre školy za každý nákup v hodnote aspoň 10 €. Lidl takto reaguje na požiadavky škôl, ktoré v predošlých mesiacoch museli riešiť dištančné vzdelávanie. 

Rozmer predajnej plochy novej predajne je 1400 metrov štvorcových a pre zákazníkov je k dispozícii 99 parkovacích miest. V predajni, ktorej vybudovanie trvalo päť mesiacov, nájde zamestnanie 21 ľudí. „Neustále sa snažíme brať ohľad na životné prostredie, a preto budujeme pri každej novej predajni nabíjacie stanice pre elektromobily, používame elektronické cenovky a plánujeme na strechu osadiť aj fotovoltické panely. Nakupovanie v Lidli je totiž rýchle, pohodlné, cenovo výhodné a z mnohých ohľadov aj trvalo udržateľné,“ povedal Slavomír Špánik, obchodný riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Predajňa v Moste pri Bratislave sa nesie v novej a prehľadnej vizualite, vďaka ktorej sa zákazníci bez problémov zorientujú v pestrej ponuke reťazca. Pre diskont sú trvalá udržateľnosť a zodpovednosť nosnými témami, preto  sa spolieha na energeticky úsporné LED technológie pri osvetlení a súčasťou vzduchotechniky sú výkonné filtre, ktorých účelom je lepšie zachytávanie nového koronavírusu tak, aby sa vo vyčistenom vzduchu nedostával späť do predajne. Aj v tejto predajni platia všetky preventívne hygienické opatrenia, vďaka ktorým Lidl ako prvý predajca potravín na Slovensku obstál v hygienickom audite nezávislého kontrolného orgánu TÜV SÜD. Zákazníci môžu využiť bezplatné internetové wifi pripojenie, k dispozícii majú kávomat s Fairtrade certifikovanou kávou a vďaka vlastnej pekárni bude pre nich v priebehu celého dňa pripravené chrumkavé a teplé pečivo priamo z pece.

V Moste pri Bratislave, rovnako ako v ostatných 151 predajniach, sa zákazníci môžu zapojiť do komunitných projektov organizovaných Lidlom. Za každú predanú fľašu minerálnej vody Saguaro venuje diskont jeden cent na kúpu a výsadbu stromčekov v Tatrách, za každé predané balenie plienok zase putuje 10 centov na pomoc vážne chorým deťom vo veku do 3 rokov v rámci iniciatívy Od začiatku v dobrých rukách. Zákazníci môžu taktiež podporiť dlhodobú potravinovú zbierku Podeľ sa a pomôž, ktorá za necelý rok priniesla núdznym potraviny v hodnote viac ako 800 000 €. Podpora z tejto predajne bude smerovať organizácií Doma u Kapucínov. „Núdzni, ktorí u nás nachádzajú pomoc sú často: mnohopočetné rodiny, osamelé matky, ľudia vo finančných ťažkostiach; ľudia, ktorí prišli o prácu; siroty a vdovy; ťažko chorí ľudia; opustení svojím partnerom a seniori,“ vysvetlila Angela Pokojná a pokračovala: „Systém pomoci je založený na pravidelnom stretávaní sa človeka v núdzi s jedným z našich sociálnych pracovníkov, kde má priestor byť prijatý so všetkými svojimi ťažkosťami, problémami a zlyhaniami. V spolupráci so sociálnym pracovníkom spoločne hľadajú riešenia a cestu k dôstojnému životu daného človeka. Ruka v ruke tento človek dostáva potravinovú pomoc v podobe balíka trvanlivých potravín, ktorý mu je distribuovaný raz mesačne našimi dobrovoľníkmi. Obsah balíka je prispôsobený počtu ľudí v domácnosti, a poskytuje potravinovú pomoc zhruba na 2 týždne daného mesiaca.“ Zákazníci taktiež môžu pomôcť vyčistiť slovenské rieky a vodné nádrže od plastov v rámci projektu Nenechajme to plávať.

Lidl na Slovensku v 152 predajniach, troch logistických centrách, dvoch outletoch a na centrále zamestnáva viac ako 6000 ľudí. Nárast platov v priemere o štyridsať percent od jesene 2016, priemerný mesačný plat na pozíciách predavačiek-pokladníčok a predavačov-pokladníkov viac ako 900 €, to je realita v spomenutom diskontnom reťazci. Plný pracovný úväzok v Lidli pritom predstavuje 38,75 hodín týždenne. V obchodnom roku 2020 (marec 2020 – február 2021) investoval Lidl približne 3 milióny eur do benefitov pre svojich zamestnancov. Diskont sa prioritne zameral na ochranu ich zdravia a priebežne zásoboval zamestnancov ochrannými pomôckami. Každý jeden si navyše v novom benefitovom systéme mohol vybrať atraktívne darčeky podľa vlastných preferencií až do výšky 270 €. Zamestnanci môžu taktiež získať príspevok 200 € na penzijné pripoistenie Kolegyniam a kolegom v prvej línii dvakrát vyplatili Lidl špeciálnu odmenu za ich nasadenie v neľahkom období.

Lidl je päťnásobným držiteľom prestížneho medzinárodného ocenenia Top Employer Europe a Top Employer Slovakia. Za svoje aktivity vo vzťahu k zamestnancom získal obchodný reťazec aj prestížne ocenenie Via Bona a trikrát získal prvenstvo aj v súťaži najzamestnávateľ. Na základe hlasovania verejnosti sa Lidl už osemkrát po sebe tešil z ocenenia Obchodník roka. Za svoj internetový obchod www.lidl-shop.sk získal diskont tri ocenenia v súťaži ShopRoku 2020.

Kontakt pre médiá


Zdieľať

Zistiť viac