Ďalšie prvenstvo pre lidl: tovar do predajne čoskoro dovezie aj elektrokamión

Do vozového parku Lidl čoskoro pribudne aj 100% elektrický kamión.

24.05.2022 00:00:00 | Slovensko

Ďalšie prvenstvo pre lidl: tovar do predajne čoskoro dovezie aj elektrokamión

Ďalšie prvenstvo pre lidl: tovar do predajne ČOSKORO dovezie aj elektrokamión

Do vozového parku Lidl čoskoro pribudne aj 100% elektrický kamión.

„Nie je nám jedno, v akom svete žijeme my, a v akom budú žiť naše deti,“ - to je posolstvo spoločnosti Lidl, ktorým sa dlhodobo a kontinuálne riadi vo všetkých smeroch v rámci svojho podnikania – či už ide o životné prostredie vo všeobecnosti, zodpovednosť voči spoločnosti, sortiment a dodávateľov alebo samotných zamestnancov. Neustále hľadá a prichádza s novými spôsobmi, ako svojimi každodennými obchodnými rozhodnutiami môže prispieť k ochrane životného prostredia a predísť jeho možným škodám.

Dôležitou témou pre Lidl je aj uhlíková stopa, ktorú sa neustále snaží znižovať. Už v roku 2018 spustil projekt znižovania emisií v doprave nasadením prvého alternatívneho kamiónu. Dnes tvoria kamióny s alternatívnym pohonom až 26% jeho vozového parku. Do roku 2025 si Lidl navyše stanovil ambiciózny cieľ – polovicu flotily by mali tvoriť ekologickejšie vozidlá a do roku 2030 by to mala byť úroveň až 85%.

„Dnešný deň je pre náš projekt kľúčový, spoločnosť Lidl, ako prvý obchodný reťazec na Slovensku, testoval plne elektrický kamión. Týmto krokom sa pripravujeme na nasadenie elektrického vozidla do plnej prevádzky v najbližších mesiacoch. Je to veľký deň a zadosťučinenie pre všetkých kolegov, ktorí prispievajú na tejto ceste k lepším zajtrajškom a naučili sa pracovať s alternatívnymi typmi kamiónov a to aj napriek ešte stále nedostatočnej infraštruktúre na Slovensku. Správne nastavená logistika, dobrý plán trás našich dispečerov a spoľahlivý dopravcovia sú kľúčom k úspechu pre každú spoločnosť, ktorá rozmýšľa zodpovedne k životnému prostrediu,“ uviedol vedúci úseku logistiky v Lidli Peter Mego.

Elektrický kamión Lidl vyskúšal aj v praxi a to priamo v logistickom centre v Seredi. Ide o jedno z najekologickejších logistických centier v Európe, zároveň je to jediná budova na Slovensku a 14. budova sveta, ktorá sa pýši prestížnym certifikátom BREEAM v kategórii Industrial s najvyšším možným hodnotením Outstanding. Práve tu odštartoval prémiovú cestu prvého 100% elektrického kamiónu šofér kamiónu a známy YouTuber v danom segmente - Martin Malec, známy aj ako SomŠofér. „Je skvelé, že už aj na Slovensku sa elektromobilita čím viac dostáva do sveta dopravy. Jazdenie na elektrokamiónoch je v porovnaní so štandardnými vozidlami príjemnejšie a hlavne tichšie. Vzhľadom na prevodovku, ktorá má len 2 stupne je tak zároveň celá jazda omnoho plynulejšia. Napriek tomu, že pre samotného vodiča to nie je až taký veľký rozdiel, pre planétu to však zmysel má, pretože to nezaťažuje naše prostredie. Práve preto hodnotím to, ako spoločnosť Lidl pristupuje k celej situácii zníženia emisií veľmi pozitívne,“ podelil sa o svoje skúsenosti Martin Malec.

 

Kontakt pre médiá


Zdieľať

Zistiť viac